Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

THE JANE

Michelin Belgie Restaurace
05. Červenec 2017

2 Michelin, Executive Chef Sergio Hermann, Head Chef Nick Bril, 74. nejlepší restaurace na světě dle Pellegrino TOP 100.

 

ANTVERPY

             Šéfkuchař restaurace je světoznámý Sergio Hermann, který předtím vedl restauraci OUD SLUIS, kde vznikl dokumentární film Fucking perfect. Restaurace měla dokonce tři hvězdy Michelina, ale v roce 2013 ji zavřel, aby se mohl věnovat tomuto projektu. Sergio má ještě další restaurace jako je PURE C nebo koncept Frites Atelier.
Restaurace se nachází v odsvěceném kostele. Na oknech jsou nalepeny nálepky,  vyobrazující různé předměty, které jsou viděny s dálky. Tam kde byly varhany je UPPER ROOM BAR a je odtud krásný pohled na celou restauraci.
Kuchyněje v místech, kde býval oltář, je prosklená, takže vidíte kuchaře v akci.
Celé restauraci vévodí obrovský lustr, který zaplnil vysoké stropy kostela.
K dispozici je na výběr buď 11 nebo 13 chodové tasting menu. My jsme zvolili 13 chodové, které stojí 145 Euro a na fotkách můžete vidět, co jsme všechno ochutnali. Všechny chody byli velice osvěžující. U mnoha z nich byl zvolen second service , jako nalévání omáček, sypání zmrzlých perliček, namáčení bylinek do vinaigrettu, opalování bezé na dortu a atd....

Za mě: super krásné místo, velice ale velice zajímavá a kreativní jídla, pár chybiček v servisu. Byl tam s námi kávový guru Michal Křižka a ten ohodnotil servis kávy za velice špatný.

Doporučuji zajet si za zážitkem, určitě bych se sem chtěl ještě někdy podívat.

Místa jsem rezervoval tři měsíce dopředu a jsou pořád FULL BOOKED.

https://www.thejaneantwerp.com/ 

Tohle místo vás pohltí. Jíst v bývalém kostele, s bohatou historií. to se nepoštěstí každý den.
pruh