Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

MOMOFUKU NOODLE BAR

Restaurace Spojené Státy Americké
19. Srpen 2019

Executive Chef Tony Kim, Zakladatel David Chang

NEW YORK                      

Druhá restaurace Momofuku Noodle Bar Davida Changa vznikla v obchodním domě na Columbus Circle u Central parku.
David Chang má svoje impérium velké. Od dvouhvězdičkové restaurace KO MOMOFUKU, ve kterém jsem byl při první návštěvě New Yorku. Bylo to ještě staré KO, sedělo se na baru, kapacita bylo pouze pro 10 lidí a nesmělo se zde fotit. Než jsem ji našel, třikrát jsem vchod do restaurace přešel. Teď je snad situace lepší, a hlavně se restaurace přesunula. 

Dále David vytvořil tyto podniky SSAM BAR, FUKU, NISHI A KAWI.

Noodle bar je velice sympatický koncept, který naleznete v East Village, kde je původní starý Noodle bar a nový na Columbus Circle. 
Podávají se zde nudle, napařované buny, plněné kynuté knedlíky, malá jídla, zeleninová a hlavní jídla. Kuchyně i bar je otevřen podél zdi, a navíc za barem je elektrická cedule, vybavená klapajícími panely, jako byla kdysi deska pro odjezdy vlaků na Hlavním nádraží. Na ceduli najdete denní speciality, drinky a dezerty.

Pokud si neuděláte dopředu rezervaci, stejně jako my, šli sem neplánovaně po návštěvě Central parku, kde jsme krmili veverky. Počítejte, že budete čekat 30 minut až hodinu na stůl. U rezervačního stolu si na vás vezmou kontakt, a jakmile se uvolní stůl, pošlou vám zprávu a máte 10 minut na návrat do restaurace. Na každém stole jsou poličky, kde najdete ubrousky, brčka, menu a tužky. Vezmete si menu a tužku a vyplníte počet porcí a už se jen těšte, jak vám budou vše nosit.. Napařovaný knedlíček s krevetou byl bombastický a pokusím se ho vyrobit. Bůčková klasika byla tentokrát udělaná hranatá. Ramen byl vynikající a nudle s humrem. Špička. Humr byl luxusní. Navíc jsem musel ochutnat mučenkovou panna cottu.

https://momofukunoodlebar.com/

DAVID CHANG JE BOREC. 
pruh