Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

LOUNGE BOHEMIA

04. Únor 2020

LONDÝN                   Když budete v Londýně, máte rádi koktejly a chcete ochutnat koktejly trochu jinak. Tak sem určitě zavítejte. Zařízení připomíná obývací pokoj z dob socialismu. Webové stránky obsahují jen úvodní stránku s kontaktem. Nenajdete na nich žádné jiné informace, obrázky, menu. Prostě nic. Pokud budete sledovat Instagram, tak tam už si můžete udělat představu. Uvidíte koktejly, které nemají tekuté skupenství. Například cukrová vata z becherovky. Co koktejl to zajímavý příběh, jak vznikl. Na menu jsou jednotlivé koktejly nebo si dejte jedno z jeho tasting menu.

Lounge Bohemia patří dle uznávaných recenzí mezi 50 nejlepších barů na světě a do top 10 britské metropole. Majitelem je Čech Pavel Tvaroh a na vybavení interiéru použil doplňky skandinávských designérů a nábytek z Čech kvůli dostupnosti. Část baru tvoří obývací stěna, kterou měla moje babička. Na každém stolu najdete starou českou knihu.

Stěny okolo schodiště vedoucího od vstupních dveří dolů do baru jsou polepené starými českými novinami s články o významných událostech.

Ve čtvrtek, v pátek a v sobotu večer obsluhuje zákazníky Pavel osobně. Jedna perlička. Pavel je abstinent a nepije vůbec alkohol. Abstinentem je ze zdravotních důvodů a na ochutnávání vždy někoho najde.

Pokud tam chcete zajít, tak si toto pozorně přečtete, abyste nebyli zklamaný.

1. Udělejte si dopředu rezervaci po telefonu. Ne přes jeho Instagram.
2. Pokud přijdete bez rezervace tak máte smůlu. Nesednete si.
3. Nechoďte tam v obleku. Pavel to nesnáší. Kazí to prý atmosféru v baru.
4. V baru se sedí na sedačkách a nepije se u baru. Na baru není žádné sezení.
5. Rezervaci budete mít pouze na dvě hodiny.
6. Limit je, aby lidé odnášeli zážitek a neodcházeli opilí.

Recenzent londýnských Timesů nazval Pavla Tvaroha Hestonem Blumenthalem světa koktejů. Heston Blumenthal je majitel slavné restaurace Fat Duck. Heston je kuchařská celebrita.

http://www.loungebohemia.com/ 

 

 

P.S. A pokud budete chtít fotku s Pavlem, tak se připravte že ho na fotce budete mít jako Já. Nesměje se do objektivu. Pokud budete chtít zachytit jeho tvář, tak leda na tajňačku ho vyfotit. Ale, to se přece nedělá.
pruh