Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

JEAN GEORGES - THE CONNAUGHT

Restaurace Velká Británie
23. Únor 2018

Executive Chef Jean Georges Vongerichten, Head Chef Anshu Anghotra

LONDÝN

           Afternoon tea aneb čaj o páté.
Odpolední čaj - podávaný u Jean-Georges Vongerichtena v historickém hotelu The Connaught je elegantní oslava s nádechem divadla. Po dni plném nákupů nebo prohlídek památek můžete relaxovat a užívat atmosféru s výhledem na ulici.

Ačkoli pití čaje bylo poprvé popularizováno králem Karlem II. V šedesátých letech, pojem "odpolední čaj" byl zaveden v roce 1840 Annou, 7. vévodkyní z Bedfordu, která požádala o zásobu čaje, sendvičů a dortu, během odpoledne. Tato přestávka na čaj se stala módní událostí na kterou se dámská společnost v 80. letech 19. století oblékala do dlouhých šatů, nosily rukavice a klobouky. Dnes je to příjemné setkání s přáteli mezi obědem a večeří. Děti si to s námi užili.

V Anglii je tento zvyk stále držen a je dobré to absolvovat a zažít.

U Jean George je to cesta chutí a textury. Odpolední čaj v Connaughtu začíná překvapením: pikantní amuse-bouche, která se prostě roztaví v ústech, doprovázená sklenkou šampaňského. Skvělá nabídka čajů. Sbírka prstových sendvičů s použitím různých chlebů a různými zajímavými náplněmi. Čerstvě upečené scones dorazí se smetanou, domácím jahodovým džem a citrónovým curdem. A nakonec malé dezerty, které podávají na etážerce, vás nenechají chladným.

Čaj neustále doplňují, děti maji lehce odlišné senviče a navíc dostávají cukrovou vatu.

Jean Georges Vongerichten je kulinářská ikona, která má globální byznys po celém světě. Kdo o něm chce zjistit více tak se podívejte na www.jean-georges.com

Krásný zvyk čaj o páté. Zastavit se během den, něco malého sníst a popovídat si nad čajem.
pruh