Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

GASTROHRADEC

Soutěže MIX SOUTĚŽÍ
07. Duben 2019

Na konci března proběhl další už 24.ročník soutěže GASTROHRADEC, který už je v povědomí všech kuchařů, cukrářů, cukrářských artistů a vyřezávačů zeleniny. Mohl bych silácky napsat. Zase jsem vyhrál, ale to by znělo moc namachrovaně a silácky.  Vždycky jsem cítil respekt k této soutěži. 

Každý rok se počet soutěžcících snižuje. Tak jako před 15 roky bylo nedostatek cukrářů, tak nyní je nedostatek kuchařů. Kuchařů soutěží čím dál tím méně. Příští rok by měli být změny v zadání. Uvidíme, jestli se to přiblíží propozicím jako je to na světových soutěžích IKA, IGEHO, CULINARY WORLD CUP, FHA SINGAPUR.

HRADEC KRÁLOVÉ                 Touto soutěží prošlo spousta známých kuchařů. Když jsem připravoval tenhle článek, koukal jsem do historie na výsledky a na ta všechny jména co soutěžili. Jímá mě radost, že jsem s těmi všemi jsem mohl soutěžit. 

Gastrohradec byla moje první kuchařská soutěž s kuchařským uměním. V roce 1998 jsem pracoval v restauraci Rybí trh a připravoval jsem se na tuto soutěž poprvé. Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu, co mám uvařit a jak a co mám naleštit. Jediné rady jsem dostával od Ládi Douši, který se mnou tehdy pracoval a též se přihlásil na tuto soutěž. 3 dny jsem skoro nespal, trápil jsem se, pak jsme to naložili do auta. Některé věci jsem dal do přívěsného vozíku za auto. Něco vůbec cestu nevydrželo. Byl jsem na sebe naštvaný, a navíc jak jsem nespal, tak mi ten den do vyhlášení výsledků vůbec neutíkal. Spal jsem jak bezdomovec venku před Aldisem na lavičce a těšil se, až si lehnu do postele. Takový jsem byl kuchařský partyzán.

Tahle soutěž je moje srdcovka, kam jsem se snažil každý rok jezdit a bral jsem to jako nepsanou povinnost se zúčastnit. Když jsem byl člen národního týmu AKC ČR, Pražského regionálního týmu nebo nyní Intergast Culinary teamu, tak je to ideální možnost tréningu před velkou soutěží jako je IKA, IGEHO, CULINARY WORLD CUP, FHA SINGAPUR nebo třeba před  Stuttgartem, Norimberkem a atd…..

Zde je malá statistika

1998      stříbrná medaile
1999      bronzová medaile
2000      1.místo, zlatá medaile
2001      2 x 2. místa, zlatá a stříbrná medaile
2002      1. místo, zlatá medaile, hlavní cena Rudolfa Přibyla pro nejlepšího kuchaře
2003      1. místo, zlatá medaile, hlavní cena Rudolfa Přibyla pro nejlepšího kuchaře
2006      1. místo, zlatá medaile, hlavní cena Rudolfa Přibyla pro nejlepšího kuchaře
2007      2. místo, zlatá medaile
2008      4. místo, stříbrná medaile
2009      1. místo, zlatá medaile, hlavní cena Rudolfa Přibyla pro nejlepšího kuchaře
2011      trénink s národním týmem na soutěž – nesoutěžili jsme
2012      1. místo, zlatá medaile, hlavní cena Rudolfa Přibyla pro nejlepšího kuchaře
2014      1. místo, zlatá medaile, hlavní cena Rudolfa Přibyla pro nejlepšího kuchaře
2015      1. místo, zlatá medaile, hlavní cena Rudolfa Přibyla pro nejlepšího kuchaře
2016      2. místo, zlatá medaile
2017      1. místo, zlatá medaile, hlavní cena Rudolfa Přibyla pro nejlepšího kuchaře
2018      3. místo, zlatá medaile
2019      1. místo, zlatá medaile, hlavní cena Rudolfa Přibyla pro nejlepšího kuchaře

Na vyhlašování výsledků jsem se rozloučil s touto soutěží. Ale mít desátou cenu Rudolfa Přibyla je silná. :-) 
pruh