Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

VEPŘOVÉ MASO A ALKOHOL V DUBAJI

MIX
03. Srpen 2017

 

 

DUBAJ / SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Muslimům je vepřové maso zapovězeno. Při příletu do Arabských emirátů, si sebou nesmíte přivézt vepřové maso a ani výrobky z něj (šunka, salámy, párky).

Přesto lze vepřové maso zde zakoupit nebo v kuchyních používat.

Pokud je to v hotelech,  musí být vyhrazena speciální kuchyně i s vybavením. Musíte ji nechat zkontrolovat hygienickou stanicí. V Dubaji DFCA / Dubaj Food Control Authority/ nebo v Abu Dhabi ADFCA / Abu Dhabi Food Control Authority – www.adfca.ae/. Kontroly jsou velice přísné a neexistují žádné výjimky.

 Ve většině supermarketů nenajdete nic z vepřového masa. Vše pouze hovězí, telecí, jehněčí, drůbež. Mě se podařilo v Dubai Marina Mall v obchodě Waitrose zachytit tento koutek. Velkými písmy je jasně napsáno, že je to zóna pro nemuslimy. Najdete zde, vše co se týká vepřového masa a výrobků. Od párků, buřtíku, slaniny po chlazené maso. Dále třeba mražená pizza se salámem s vepřovým masem, mražené polotovary, brambůrky nebo chipsy, jejichž součást je vepřové maso, kořenící směsi. Dokonce i sladkosti, ve kterých je použita želatina z vepřových kůží.

Alkohol.

To je další kapitola. Od kamaráda,který zde dlouhodobě pracuje jsem se dozvěděl, že nejprve musíte zažádat o licenci na nákup. Vše probíhá elektronicky, vyplníte dotazník, přiložíte povolení k práci a doložíte výši vaší mzdy. Výše mzdy je velice důležitá, protože na jejím základě vám určí limit, do kterého můžete kupovat alkohol. Např. bere-li někdo 10 000 dirhamů, tak na nákup alkoholu má vyčleněno na měsíc 1000 dirhamů.

Na prodej alkoholu jsou speciálně označené obchody.

V restauracích, hotelech alkohol pořídíte a na to Vám postačí pokud je Vám 18 let.

Před x lety by bylo nemyslitelné, koupit vepřové maso nebo výrobky z vepřového masa v Dubaji.
pruh