Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

SERAX

MIX Porcelán
28. Březen 2018

Název Serax vznikl složení jmen majitelů SERge a AXel Van Den Bossche. Dva bratři, kteří byli vychováni uprostřed květináčů a pracovali a obchodovali ve firmě své mámy. Během posledních třiceti let se podnik malého rozsahu, který začal v garáži start upem v roce 1986, rozrostl do nadnárodní společnosti s více než 65 zaměstnanci a sídlem v Antverpách. Dnes je společnost vedena Axelem. Axelova manželka Marie Michielssenová je vrchní designérka firmy Serax. Ona je tvůrcem slavné "Cactus Vase". Serax je stále rodinná firma.
Serax navrhuje, nechává si vyrábět, skladuje a distribuje porcelán, keramiku, sklo, interiérové vybavení, vázy atd....

ANTWERPY / BELGIE

                  Když se Axel setkal v roce 2009 s keramickým umělcem Roos van de Velde, nevěděl, že toto setkání navždy změní budoucnost jeho společnosti. Začali navrhovat a prodávat kreativní porcelán a keramiku. Nyní jsou “number one” pro šéfkuchaře,kteří hledají zajímavé podávání svých jídel. Potkávám ho po celém světě. Používá ho například restaurace Fera a Alyn Williams v Londýně atd....

Porcelán si nechávají vyrábět ve Vietnamu a Portugalsku. Odtud jde na sklad, kde mají velké skladové zásoby. Nevyrábí se až dle konkrétní objednávky. Takže po objednání je většina zboží na skladě a může tak putovat rovnou k cílovým zákazníkům.

Byl jsem moc rád, když mě Tereza Frankova a Viktor z firmy Design gastro vzali na výlet společně s dalšími kolegy do firmy Serax. Prošli jsme celou firmu a nejvíc času jsme strávili ve vzorkovně se všemi řadami porcelánu, keramiky, skleničkami, výrobky ze skla atd.… Skladovací hala je velká a distribuuje se z ní portfolio 60 000 výrobků do celého světa.

Bylo to velice inspirativní. Hodně jsem toho nafotil a rád se s vámi podělím.

Více o firmě co to prodává v České republice http://www.designgastro.cz/

Jejich řada DUSK mě dostala a zamiloval jsem se do ní.
pruh