Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

KOPPERT CRESS

MIX Nezařaditelné
24. Březen 2019

Při výletu za jedinečnými a krásnými grily Big Green Egg ČR, jsme měli možnost se podívat do Koppert Cress. 
Historie sahá až do roku 1987, ale hlavní růst začal až v roce 2002.

MONSTER                  

 
Koppert Cress se specializuje na klíčky. Sazenice jedinečných rostlin, z nichž každá má svůj specifický vliv na smysly. Každý druh klíčku má jinou chuť, vůni, tvar, barvu a velikost.
A sortiment neustále rozšiřují. Každý rok se do sbírky přidává alespoň jedna nová položka. Kolekce, která je prezentována jako „Architektura Aromatique“. V roce 2006 byly skleníky umístěné v Monsteru v nizozemské oblasti Westland rozšířeny na 1,7 ha. Podívejte se na google maps a uvidíte, jak je to velký komplex. V okolí je velké množství skleníků, kde pěstují všechno možný. Rajčata, kytky, tulipány.

Cressperience je zasedací místnost s demonstrační kuchyní, kde nám kuchař představil všechny možné klíčky, které tam pěstují, ale i dováží. Měli jsme možnost ochutnat skoro celé portfolio. Pak nás provedli celým komplexem. Nejprve jsme si museli umýt ruce dezinfekcí, nasadit síťkované čepice. Pak jsme viděli linku jak do plastových rohoží dávají plastové kelímky a buničinu na kterou se stříkají semínka. Do jednoho kelímku přijde 50-60 semínek. Každá rohož má číslo a dle toho přesně vědí co tam je zasazeno. Až klíčky vyrostou tak jdou do expedice a rohože jdou do speciální myčky. Všechny rohože se myjí po vyklíčení semínek.
V expedici vše balí a vaničky s klíčky dávají do papírových krabic, které můžete vidět třeba v Makru. Než se krabice uzavře tak prochází kontrolou.
Krom skleníku v Monsteru jsou ještě v USA.

https://www.koppertcress.com/

Moc děkuji firmě Banador že jsem mohl zúčastnit tohoto výletu.

KAŽDÝ Z VÁS SE S NIMI URČITĚ POTKAL A POUŽIL JAKO OZDOBU NA POKRM.
pruh