Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

KATZ´S DELICATESSEN

Restaurace Spojené Státy Americké
17. Srpen 2019

Tohle je asi nejikoničtější deli v New Yorku. Má všechno. Historii, dlouhou tradici, skvělou pověst, vynikající kvalitu. Tři návštěvy New Yorku předtím, jsem to nezvládal časově se tam dostat. Chtěl jsem stihnout mnoho věcí za krátkou dobu. Proto při letošní návštěvě NYC s rodinou vedly mé kroky do tohoto podniku, který vznikl v roce 1888. Během té doby změnil pouze jednou místo díky stavbě metra. Maso nakládají na 30 dní pomalou metodou, která se během doby vůbec nezměnila, neurychlila a ani si nepomohli moderními chemickými pomocníky.

NEW YORK              Pokud sem půjdete a netušíte do čeho, tak se Vás na to pokusím připravit.  Až otevřete dveře, vejdete do buffetové jídelny jako dříve bývala KORUNA dole na Václavském náměstí. Při vstupu dostanete žeton, na který Vám napíší útratu. Podél stěny je pult s čísly. Při převzetí žetonu, Vás uvaděč navede do jaké fronty se máte stoupnout. Prodavač a kráječ se Vás zeptá, co si dáte. 90 % lidí jde na klasiku. Pak už je dotaz, zda li chcete obyčejný chléb, celozrnný nebo toustový chléb. Hořčici nebo majonézu. Majonézu na vlastní nebezpečí, protože klasika je s hořčicí. A začne krájet maso na tenké plátky. Porce jsou tu opravdu velká. My jsme měli jednu porci pro 4 lidi jako svačinu. Sám jsem velký jedlík, ale nesnědl bych to sám. Je to tak cca. 300-350 g masa na porci. Stojí to 21,45. Mezitím co to krájí a sbíhají se Vám sliny, občas položí plátek na talířek, aby jste ochutnali. Talíř Vám dá na plastové plato, k tomu slanou a nakládanou okurku. Vedle si objednáte pití a můžete jít jíst. Na stěnách jsou zarámované všechny možné celebrity, sportovci, prezidenti, kdo navštívil Katze. Pokud chcete pít vodu, tak tu s můžete u stěny sám natočit zadarmo do připravených skleniček.

Jakmile dojíte, vystojíte si frontu u kasy kde předložíte žeton. Zaplatíte a můžete si dokonce koupit vzpomínkový suvenýr. Tričko nebo pokud očekáváte přírůstek do rodiny, dupačky s logem Katz´s Delicatessen.

Samozřejmě je to muzeum. Někdo namítne že jsou mnohem lepší, přátelštější, menší a atd…  deli s pastrami v NYC. Ale tohle musíte alespoň jednou ochutnat a zažít. Je to jako navštívit Prahu a nezajít k Tygrovi nebo ke Flekům.

Jelikož je to opravdu vyhlášené turistické místo, které je v každém průvodci NYC, tak se připravte v době oběda a večeře na fronty. My to zvládli mezi obědem a večeří a čekali jsme asi 5 minut. Jídelna byla, ale opravdu plná. Pak to funguje 4 lidí ven a 4 lidi dovnitř.

https://www.katzsdelicatessen.com/

KATZ´S PASTRAMI HOT SANDWICH NEBO KATZ´S CORNED BEEF HOT SANDWICH. TAK KTERÝ OCHUTNÁTE?
pruh