Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

BIG GREEN EGG

Nezařaditelné MIX Blog
18. Březen 2019

Big Green Egg otevřelo své brány v Atlantě v roce 1974. Firma založená panem Edem Fisherem umožnila Američanům získat kamado, které objevili američtí vojáci, kteří sloužili v Japonsku a přivezli si ho jako suvenýr. V Japonsku ochutnali jídlo, které bylo šťavnaté připravené v “kamado” (pec” či “trouba). Historie kamado sahá 3000 let zpátky, kdy tyto hliněné pece na dřevo byly ve východní Asii používány pro přípravu jídel.

DE LIER             Před pár dny jsem měl možnost zúčastnit výletu do centrály firmy BIG GREEN EGGu pro Evropu, spolu s pár kuchaři, novináři a prodejci. Centrála sídlí v Lieru asi 80 km od Amsterdamu. Měli jsme možnost si projít novou centrálu, která zářila novotou a kde byl neskutečný pořádek. Druhý den jsme měli představení produktů. Pro nás co s tím mají bohaté zkušenosti to sice nebylo přínosné. Ale pro ostatní účastníky zájezdu to bylo poutavé a velice zajímavé.  Doma používám model MINIMAX, který je v celoroční permanenci. Manželka v něm neustále celoročně griluje, pomalu peče a experimentuje . A Já? Jakmile mi to dovolí čas. Nás kuchaře zaujal výlet do Koppert cress. Brzo o tom taky napíšu.

Společnost Big Green Egg začala importem japonských a asijských kamado. Pak padlo rozhodnutí využít poznatků, dosavadních a získaných zkušeností, výrobních technik a moderních materiálů ke zdokonalení a inovaci tradiční kamado.

Současná generace Big Green Egg, je výsledkem kombinace antické moudrosti a inovativní technologie. Částečně díky keramice, která byla speciálně vyvinuta NASA, byly tyto staré, tradiční hliněné pece inovovány a přeměněny na plnohodnotné moderní venkovní pece.

Nyní můžete koupit různobarevné kamado pece. Červené, oranžové a atd….. BGE originál je zelený a možná bude dělat i barvu modrou.

BGE se vyrábí v několika velikostech. Od mini s průměrem 25 cm a vahou 17 kg až po 2XL s průměrem 73 cm a váhou 170 kg. Tyto grily jsou velice robustní. Navíc k nim je spousta, ale opravdu spoustu příslušenství. Lze vněm grilovat, péct, udit, dusit, péct chleba, pizzu. Prostě na co vzpomenete.

Co je na tom skvělé? Regulovatelnost teploty, ekonomika provozu a bytelnost. Jakmile ho rozpálíte a po hodině ugrilujete, tak ho můžete uzavřít ve spod a z vrchu keramickou pokličkou. A druhý den ho můžete znovu rozpálit dřevěné uhlí, které nevyhořelo.

Je super že modely MINI a MINIMAX, lze dát na jednu plotýnku sporáku do profesionální kuchyně. Víc místa nezabere a pokud na něm bude grilovat maso tak nebude jak já říkám “sterilní”, ale bude cítit kouřem a divočinou. Ve spoustě restauracích jsou tyto modely k vidění.

Slogan firmy: NĚKTERÉ VĚCI NEZŮSTAVAJÍ STEJNÉ.NĚKTERÉ SE NIKDY NEMĚNÍ. THE EVERGREEN. SINCE 1974

Podívejte se na oficiální stránky.

https://www.biggreenegg.eu/cz/

TOHLE JE NEJLEPŠÍ GRILL, KTERÝ JSEM KDY MĚL. JEN HO NĚKAM DEJTE A MOC NEPŘENÁŠEJTE. I MINIMAX SE PRONESE.
pruh