Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

ANNE-SOPHIE PIC

Michelin Kuchařské legendy
26. Červenec 2018

Dovolte mi abych Vám představil šéfkuchařku  Anne-Sophie Pic. Je dcerou šéfkuchaře Jacquesa Pic a vyrostla v rodinné restauraci Maison Pic. Její dědeček, Andre Pic, byl také kuchařem, byl vyhlášený svými gratinovanými raky. Už v roce 1934 získal tři Michelin hvězdy.

Sophie původně nenásledovala otce v jeho stopách a místo toho cestovala do zámoří, aby se školila v řízení. Pracovala v Japonsku a ve Spojených státech pro společnosti Cartier a Moët & Chandon, kde zjistila, že se vrací do restaurace kvůli své vášni k vaření.

Ve věku 23 let se  vrátila do Maison Pic, aby pracovala pod svým otcem a stala se kuchařkou. Bohužel její otec o tři měsíce později zemřel a ona se přestěhovala do domu před prací. V roce 1995 ztratila restaurace třetí hvězdu Michelin. Sophie cítila, že  "otec ztratil svou hvězdu" a podnítilo jí to, aby se vrátila do kuchyně. V roce 1997 Pic převzala kontrolu nad restaurací.

V roce 2007 získala třetí Michelinskou hvězdu Maison Pic. Bylo to po čtvrté, kdy šéfkuchařka získala tři hvězdy Michelin. V tomto roce byla Pic jedinou ženou na seznamu francouzských novin Le Figaro, které se řadí mezi dvacet nejbohatších kuchařů ve Francii.

V roce 2011 obdržela cenu Nejlepší ženská šéfkuchařka Veuve Clicquot World, která byla pojmenována podle Madame Clicquota Ponsardina a udělena celosvětovým oceněním 50 nejlepších restaurací od britského časopisu Restaurant. Bylo to poprvé, kdy byla tato kategorie udělena, a rozhodovalo se mezi Anne-Sophie Pic, Elen Arzak a Nadii Santini. V době udělení ocenění byla Pic jedinou šéfkuchařkou se třemi hvězdami Michelina ve Francii. Je také autorka mnoha kuchařek.

Speciálně kvůli tomu jsem jel do Valence, která je 100 km od Lyonu. Přímo v pětihvězdičkovém hotelu Maison Pic je její tříhvězdičková Anne- Sophie Pic a taky restaurace André, která je pojmenovaná po jejím dědečkovi a má ocenění Biba. Na avenue Victor Hugo se krom hotelu s restaurací nachází o 200 dále její škola vaření The Scook school a lahůdkářství L'Epicerie The Delicatessen.  V centru města má ještě Daily Pic. Je to koncept jídlo ve skleničkách, které je zchlazené. Vyberete si ho a oni Vám ohřejí, nebo si jo můžete vzít s sebou domů.

Pokud pojedete do André nebo restaurace Sophie Pic, tak vedle hotelu je parkoviště. 

Kdo se o ní chce dozvědět více, tak doporučuji navštívit její stránky http://www.anne-sophie-pic.com/

Obdivuhodná žena. Malá, skromná, šaramantní, ale velmi charismatická.
pruh