Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

LA DAME DE PIC

Michelin Restaurace Velká Británie
06. Září 2017

1 * Michelin, Executive chef Anne-Sophie Pic, Head Chef Luca Piscazzi

LONDÝN

           Restaurace v hotelu Four Seasons v Londýně, která je otevřena velice krátce. Abych Vám představil šéfkuchařku Anne-Sophie Pic. Je dcerou šéfkuchaře Jacquesa Pic a vyrostla v rodinné restauraci Maison Pic. Její dědeček, Andre Pic, byl také kuchařem, byl vyhlášený svými gratinovanými raky. Už v roce 1934 získal tři Michelin hvězdy.

Sophie původně nenásledovala otce v jeho stopách a místo toho cestovala do zámoří, aby se školila v řízení. Pracovala v Japonsku a ve Spojených státech pro společnosti Cartier a Moët & Chandon, kde zjistila, že se vrací do restaurace kvůli své vášni k vaření.
Ve věku 23 let se vrátila do Maison Pic, aby pracovala pod svým otcem a stala se kuchařkou. Bohužel její otec o tři měsíce později zemřel a ona se přestěhovala do domu před prací. V roce 1995 ztratila restaurace třetí hvězdu Michelin. Sophie cítila, že "otec ztratil svou hvězdu" a podnítilo jí to, aby se vrátila do kuchyně. V roce 1997 Pic převzala kontrolu nad restaurací.
V roce 2007 získala třetí Michelinskou hvězdu Maison Pic. Bylo to po čtvrté, kdy šéfkuchařka získala tři hvězdy Michelin. V tomto roce byla Pic jedinou ženou na seznamu francouzských novin Le Figaro, které se řadí mezi dvacet nejbohatších kuchařů ve Francii.
V roce 2011 obdržela cenu Nejlepší ženská šéfkuchařka Veuve Clicquot World, která byla pojmenována podle Madame Clicquota Ponsardina a udělena celosvětovým oceněním 50 nejlepších restaurací od britského časopisu Restaurant. Bylo to poprvé, kdy byla tato kategorie udělena, a rozhodovalo se mezi Anne-Sophie Pic, Elen Arzak a Nadii Santini. V době udělení ocenění byla Pic jedinou šéfkuchařkou se třemi hvězdami Michelina ve Francii.
Anne má kromě svojí domovské restaurace se třemi hvězdami Michelina, ještě dvou hvězdu Au Beau Rivage Palace v Lausanne, jedno hvězdu La Dame De Pic v Paříži a pak další obyčejné restaurace. Je také autorka mnoha kuchařek.

Na fotkách jsou "skoro" všechna jídla, která má v menu. Lákal nás tasting menu, ale abychom od ní ochutnali co nejvíce, tak jsem objednal takto.

Zajímavá byla prohlídka kuchyně. Je to jako doma. Převládá bílá barva, uprostřed Molteni sporák. Dole mají ještě přípravnu.

https://ladamedepiclondon.co.uk/ 

Kdo se o ní chce dozvědět více, tak doporučuji navštívit její stránky http://www.anne-sophie-pic.com/ 

Dezerty best ever.
pruh