Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

KORONAVIR A NOUZOVÝ STAV

Blog
13. Březen 2020

 

Tento týden je opravdu hodně výživný. V úterý zpráva ohledně uzavření všech škol a ve čtvrtek vyhlášení nouzového stavu na 30 dní. Stav, který v Čechách známe, když byli povodně, ale neznáme s nařízením uzavřít restaurace nebo omezit provoz. Já sám jsem zažil za posledních 20 let dvakrát nezvyklou situaci. Po prvé, když přišla do Prahy 500letá voda a museli jsme evakuovat a opustit restauraci a za druhé, když byla alkoholová aféra a byl zakázán prodej alkoholů.

 

Všichni všechno ruší, hosté ruší rezervace hotelů a v restauracích. Ruší se skupinové rezervace, eventy, menší akce. Ruší se kulturní a všechny možné akce. Nesmíme cestovat do některých zemí a z dotyčných zemí nesmí sem nikdo přicestovat.

 

Všichni jsme v gastronomii jsme za posledních 14 dní pocítili úbytek hostů. Poslední týden možná ještě razantnější. Nyní jde jen o to, jak na tuhle nezvyklou situaci všichni zareagují. Všichni včera a dneska budou řešit na krizových meetinkách jak dál. Co udělat, jak se vyrovnat s nastalou situací. Co seškrtat, udělat, jelikož propad tržeb je cítit.  Samozřejmě musíme všichni dodržovat bez výjimky a řídit se aktuálně platným nařízením a omezením vydaným vládou České republiky.

 

Všechno se dotýká všech a jde jen o to, jak to kdo, bude řešit. Samozřejmě teďka je to od 6:00 do 20:00. Ale nikde není napsáno, že za 3 dny nebo za týden zákaz nerozšíří na uzavření všech stravovacích provozů, jako to je v Itálii, Slovensku, Dánsku nebo nově v Belgii. Ale nepanikařme. Doufejme, že z téhle nastalé situace odejdeme silnější. Samozřejmě všichni ve zdravý a rychle se to vrátí do normálu.

 

 Všechny restaurace / La Veranda, Babiččina zahrada a The Bistro/ budou otevřeny, ale budou fungovat také v nouzovém režimu. Menu bude kratší, abychom všem hostům zajistili kvalitu a čerstvost na kterou jsou zvyklý. Otvírací dny budou tak, jak jste zvyklý.

 

 

 

 

 

POZITIVNÍ MYŠLENÍ A HLAVNĚ AŤ SE VE ZDRAVÍ POTKÁME.
pruh