Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

EL CAMINO

Restaurace Česká republika
02. Srpen 2020

Majitel: David Böhm, Šéfkuchař: Michal Mathé

David vlastnil a deset let vedl španělskou restauraci Medité v Mariánských Lázních. První restaurace, která v naší zemi představila tapasy v celé jejich šíři, tedy nejen jako studené chuťovky, ale jako propracovaný koncept. Restaurace Medité získala za deset let mnoho významných gastronomických ocenění. Do Medité jezdili za kulinářskými zážitky hosté z celé republiky.

Já tam bohužel nestačil zajet, ale lidi co byli v Medité a v nyní otevření El Camino, říkají že jídlo a kombinace jsou o 300 % lepší, nebo spíše více sofistikovanější a propracovanější. V Medité podávali čistou klasiku, ale až v Praze popustili fantazii.

Narůstající zájem o tapasy vedla Davida k otevření restaurace El Camino v Praze. Španělská kuchyně ve své nejryzejší podobě se tak dostává do centra gastronomického.

Na fotkách se můžete podívat na skoro celé menu. Nezvládli jsme opravdu jen pár věcí a dezerty. 

Byli jsme tam s přáteli po Novém roce. Restaurace byla krátce otevřena. Prostředí je velice útulné. Hlavnímu prostotu vévodí vinný pult nebo bar. Hned za vchodem po levé části na zdi jsou skladovány vína. Kuchyně je otevřena, ale uvidíte ji pokud pujdete na venkovní terasu, která v době naší návštěvy byla ještě zavřená. 

https://elcaminotapas.cz/

David je velký profesionál a pokud bude v práci, tak si návštěvu velice užijete. Bude Vám vyprávět o vínařstvích, jídle, životu ve Španělsku.
pruh