Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

CORE BY CLARE SMYTH

Michelin Restaurace Velká Británie
04. Září 2017

1 Michelin, Executive Chef Clare Smyth, Head Chef Jonny Bone

LONDÝN

           V tomto roce určitě největší "gastro" událost v Londýně bylo otevření této restaurace. Proč? Stojí za ní Clare Smyth, která od roku 2002 pracovala pro Gordona Ramsayho. Mezitím si odskočila na stáž k Thomasu Kellerovi do Per Se a do French Laundry. Rok a půl pracovala u Alaina Ducasse v Monaku v restauraci Louis XV.
Od roku 2007 byla zvolena head chef jeho tříhvězdičkové restaurace a vedla jako jedna ze 6 žen restauraci s michelinskou hvězdou. V té době jich bylo 121.

Clare vyrostla na farmě v kraji Antrim, Severní Irsko. Při jejím působením jako šéfkuchařka v restauraci Gordon Ramsay na Hospital Road získala řadu ocenění. Jako např: 10/10 v příručce Good Food Guide, pět AA rozet a MBE pro služby v pohostinském průmyslu. Clare také získala ocenění Cateys Chef roku 2016 a Michelin Female Chef 2017. Po celou dobu udržela 3 hvězdy.

Nová fine diningová restaurace Core se nachází ve Victoriánské budově na Kensington Park Road blízko Portobello road market. Podepsala zde 15 letou smlouvu s ročním pronájmem 135 000 £.

Měli jsme velké štěstí, že naše skupina získala chefs table, který je od kuchyně oddělený pouze sklem. Po celou dobu jsem nemohl odtrhnout oči od té nádherné kuchyně a sehranosti týmu. Restaurace v době naší návštěvy byla 14 dní otevřená. Nemá zatím žádné ocenění. Ale příští rok bude určitě hvězda.

Head chef v restauraci je Jonny Bone, který předtím pracoval v restauraci Frédéric Simonin v Paříži, Geranium v Kodani, Blue Hill at Stone Barns v New Yorku a Restaurant Gordon Ramsay v Londýně.

V menu je na výběr tří chodové menu na výběr z ala carte 65£, pěti chodové menu za 80£ nebo tasting menu za 95£. My jsme si všichni dali tasting menu a na fotkách můžete vidět, co jsme všechno ochutnali.

Styl kuchyně je moderní, naturální, jednoduchá britská kuchyně z těch nejlepších britských surovin z místních farem.

 

https://www.corebyclaresmyth.com/  

Sem se určitě musím ještě jednou vrátit.
pruh