Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

ČESNEK - Česnekové krutony

VIDEO MALL TV
15. Říjen 2020

Má silné antibakteriální, protiplísňové a antivirové účinky. Je považován za velmi účinný imunitní stimulant. Bohatý na vitamíny A, B a C, selen, vápník, jód a další látky. Posiluje organizmus, podporuje jeho obranyschopnost, látkovou výměnu, sexuální výkonnost. Snižuje hladinu cholesterolu, krevního tlaku a rizika rakoviny. Prospívá srdci, také při onemocnění cukrovkou, střevních a žaludečních potížích. Čistí cévy, ničí parazity žijící ve střevech. Působí proti kornatění tepen a nadýmání. Česnek s medem se používá při chřipce, nachlazení a bolestech v krku.

MALL TV            Česnek má v kuchyni široké využití. Používá se do polévek, salámů, uzenin, k masu do základů. Můžete ho marinovat, nakládat, připravit olej s česnekem nebo si připravit konfit, který lze použít při grilování ke každému masu.  

Česnekové krutony se hodí do různých polévek a salátů.

Odkaz na video ZDE

Česnekové krutóny
40 g                máslo
2-3 stroužky  česneku
100 g              toustový chléb na kostičky

Toustový chléb zbavte okrajů a nakrájejte na kostičky 5x5 mm, usušte v troubě do zlatova. Na rozpuštěném másle orestujte česnek rozsekaný na jemno nebo prolisovaný přes lis na česneky, přidejte opražené krutóny. Promíchejte, dokud se máslo nevsákne.

Pokud zbavíte česnek klíčku, odstraníte hořkost, bude lépe stravitelný a přestane Vás pálit žáha.
pruh