Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

BIBENDUM

Velká Británie Restaurace
16. Listopad 2018

2 * Michelin, Executive Chef Claude Bosi

LONDÝN

          Na Fulham road se nachází art deco budova nazýváná Michelin House. Je to budova, která byla otevřená v roce 1911, jako kancelářská budova. V budově jsou tři velké okenní vitráže, na kterých je vyobrazena postavička Michelina - Bibendum man a proto ten název BIBENDUM. Kolem přední části původní budovy na úrovni ulice je řada dekorativních dlaždic zobrazujících slavné závodní vozy, které používaly pneumatiky Michelin. Další dlaždice se nacházejí uvnitř přední části budovy, která byla původně zálivkou pro průjezd motoristů. 

Michelin se přestěhoval z budovy v roce 1985, kdy ho zakoupil pozdější vydavatel Paul Hamlyn a restaurátor Sir Terence Conran, který sdílel lásku ke stavbě. V novém byly kanceláře společnosti Hamlyn's Octopus Publishing, Conran's Bibendum Restaurant & Oyster Bar a obchod Conran. Všechny tři podniky se otevřely v srpnu 1987.

Další zajímavost je Claude Bosi. Francouzský šéfkuchař, který před šéfováním Bibendum, šéfoval restauraci HIBISCUS, která měla taky dvě Michelinské hvězdy a byla uzavřena v roce 2016.

Kuchyně je francouzská z těch nejlepších surovin Anglie. 

http://www.bibendum.co.uk  

 

Nádherná budova s bohatou historií. Byl to zážitek tu jíst.
pruh