Souhlasím
Tato stránka využívá pouze funkční cookies za účelem správné funkce webu. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.

AULIS

Velká Británie Restaurace
17. Srpen 2018

Executive Chef Simon Rogan 

LONDÝN

        Krásná a malá restaurace v londýnském Sohu. Když půjdete poprvé okolo, tak ji určitě přejdete. Restaurace je pouze pro 8 osob. Patří Simonu Roganovi, kuchařské ikoně. Má otevřeno od úterý do soboty na večeře a v pátek a sobotu na obědy. Na večeře dělají jenom jeden "seating". Podávají moderní anglickou kuchyni. 
Tato restaurace podává pouze tasting menu. Za cenu 195 liber máte tasting menu s vinným párováním, vodou a kávou. Jakmile provedete rezervaci strhnou vám rovnou celou částku z karty. 


Čím byla tahle restaurace zajímavá? 
Restaurace zaměstnává pouze dva lidi. Dva lidi, co dělají přípravu, myjí po sobě nádobí, uklízejí restauraci, připravují a expedují jídlo v otevřené kuchyni, nalévají víno a všechny nápoje, dělají servis, myjí porcelán. Prostě dělají všechno. Ideální pro tuhle situaci, kdy je nedostatek personálu. Pokud náhodou někdo z nich onemocní, přijdde jim vypomoct kuchař z nedalekého Roganicu, který taktéž patří Simonu Roganovi. Restaurace, která získala v úterý první michelinskou hvězdu po 10 měsících provozu. Před ní tam byla restaurace L'Autre Pied, kam jsem jezdil rád na stáže a kde pracoval i Premek Forejt
Na fotkách vidíte celou restauraci s kuchyní a přípravnou. Vzadu je pouze jedna malá místnost, kde je toaleta. To je celá restaurace.

https://www.aulis.london/

Dva zaměstnanci a co všechno dělají, proto aby byli vyjímeční.
pruh